Celal Bayar Üniversitesi Saruhanlı Meslek Yüksekokulu, Gıda Teknolojisi ve İşletme Yönetimi Bölümlerinde eğitimlerini tamamlayan 178 öğrenci düzenlenen törenle mezun oldu.

Belediye Kültür Merkezinde yapılan 23. dönem mezuniyet törenine Saruhanlı Kaymakamı İsmail Alsancak, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Ekrem Koçer, Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Bilgiç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, Öğretim Üyeleri Öğrenciler ve diğer davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan mezuniyet töreni CBÜ Saruhanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Mehmet Sabih Özer bir konuşma yaptı.

Özer, konuşmasında şunları kaydetti; “1994 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan okulumuz bu yıl 23. Mezuniyetini vermektedir. Mezun olan öğrencilerimize bugünden itibaren atılacakları gerçek hayatta sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. 2 yıl boyunca öğrencilerimizin yetişmesinde büyük çabalar gösteren ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan öğretim elamanı ve idari personeli meslektaşlarıma, ayrıca öğrencilerimize her türlü maddi manevi desteği veren velilerimize teşekkür ederim.”

-REKTÖR´DEN MESAJ-

Özer, Manisa Celal bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi´nin bugün aynı saatlerde kendi sininde uzun zamandır öğretim üyesi olduğu iktisadi ve idari bilimler fakültemizdeki mezuniyet töreninden dolayı burada bulunmadığını belirterek, “Törende bulunan bütün hazuruna selam ve sevgilerini iletmektedir. Özel olarak mezun öğrencilerimize bu mesajını göndermiştir.” Dedi.

Özer, öğrencilere hitaben; Sevgili öğrenciler Yeni bir dünya kuruluyor. Bu yenidünyada Manisa Celal bayar Üniversitesi olarak “Önce insan sonra insan ve her zaman insan” diyerek eğitimi, kültürü ve gençliği çok önemsiyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada öğrenci odaklı çalışmalarımız devam edecektir. Medeniyet iddiamızın en güçlü kaynağı sizlersiniz.

Başta aileleriniz ve hocalarınız olmak üzere başarılarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyor, sağlık ve mutluluklar diyorum. Allah´a emanet olun.” Şeklinde sözlerini sürdürdü.

Daha sonra, bölümlerinde başarılı olan öğrencilere başarı belgesi verilerek, mezun olan öğrencilerin mezuniyet belgeleri protokol ve öğretim üyeleri tarafından verildi.

Mezuniyet töreni öğrencilerin havaya kep atması ile sona erdi.Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik